Апостиль на свідоцтво про шлюб у Києві професіоналами БП «Апостроф»
При підготовці пакету документів для подачі в іноземні установи вам може знадобитися проставити штамп Апостиль на свідоцтво про шлюб. Навіщо він потрібний? Країни, які підписали Гаазьку конвенцію у 1961 році, таким чином визнають справжність цього документа на своїй території. Отже, після апостилювання свідоцтва про шлюб та належного переведення воно матиме юридичну силу на території іншої держави. Якщо країна подання документа не ратифікувала Гаазьку конвенцію, наше бюро запропонує вам послугу консульської легалізації свідоцтва про шлюб.
Що для цього потрібне?
Якщо ви звернетеся до бюро перекладів у Києві «Апостроф» із запитом поставити Апостиль у свідоцтво про шлюб, то приготуйтеся почути такі запитання від нашого менеджера:
- Де було видано документ?
- Який орган видачі?
- Коли його було видано?
- Чи немає на свідченні зайвих штампів, написів чи ламінації?
Навіщо знати місце видачі? Причина в тому, що апостилювання чи легалізація свідоцтва про шлюб можуть бути виконані у Києві лише за умови, що документ було видано в Україні. Виняток є свідчення, видані СРСР. У деяких випадках їх можна апостилювати через нотаріально засвідчену копію. Якщо вас цікавить апостилювання іноземного документа, то, на жаль, таку послугу наше бюро надати не зможе. І це не питання ціни. Суть у тому, що лише установи країни походження документа уповноважені засвідчувати його.
Орган видачі теж відіграє роль, адже не вийде одержати Апостиль у свідоцтві про шлюб, видане виконавчим комітетом сільської чи селищної ради. Міністерство юстиції не приймає таких документів.
Ще одним важливим критерієм є дата видачі свідоцтва. Адже документи, видані після 1991 року (вже у незалежній Україні), приймаються лише на новому рожево-червоному бланку розміром 180 х 250 міліметрів. Свідоцтво «книжечка» не приймається.
Також проставити апостиль на свідоцтво про шлюб неможливо, якщо на ньому є сторонні штампи, печатки чи написи. Такої інформації Міністерство не уповноважено затверджувати шляхом апостилювання.
Якщо ви знайшли у своєму свідоцтві один із критеріїв, що унеможливлює проставлення штампу Апостиль, не панікуйте. БП «Апостроф» надає послугу витребування документів РАГС. Тобто, звернувшись до нас, ви можете отримати нове (як вказується у самому документі – «повторне») свідоцтво про шлюб із апостилем.
Хто проставляє апостиль?
Деякі клієнти помилково вважають, що агенція перекладів у Києві може самостійно проставити Апостиль для свідоцтва про шлюб. Але це негаразд. Такими повноваженнями наділено лише органи Міністерства юстиції України. Але оскільки апостилювання тісно пов’язані з перекладацькою діяльністю, ми надаємо комплексні послуги, перебуваючи у ролі посередників. Звернувшись до БП «Апостроф», ви можете відразу замовити переказ свідоцтва про шлюб, нотаріальне посвідчення та сплатити загальну вартість та забути про біганину аж до готовності документа. Усі процеси виконають наші співробітники.
Чи можна проставити Апостиль терміново?
Міністерство юстиції приймає та опрацьовує свідоцтва про порядок черги. Є тільки одна ціна послуги та опції термінового апостилювання не передбачено. Тому завжди важливо готувати документи вчасно та звертатися до професійних бюро.
Якщо ж ви знаходитесь за кордоном, раціональніше не надсилатиме в Україну своє свідчення, а одразу звернутися до БП «Апостроф» за витребуванням та апостилюванням нового. Так ви заощадите час, гроші та нерви.
Що далі?
Найчастіше разом із апостилюванням наші клієнти замовляють тлумачення свідоцтва про шлюб із апостилем на необхідну мову. За потреби засвідчується і подається на другий апостиль (який вже, грубо кажучи, підтверджуватиме не дійсність свідоцтва, а дійсність тлумачення потрібною мовою).
Для будь-яких уточнень чи питань не соромтеся звертатися до співробітників бюро «Апостроф». Ви можете це зробити:
- по телефону;
- онлайн;
- відвідавши наш офіс.
Будемо раді допомогти з оформленням свідоцтва про шлюб, так і інших документів. До зустрічі!